Assos Antik Liman

Antik çağlardan beri kullanılan Assos Antik Limanı hem tarihi yapısı hem de manzarası sebebiyle ziyaretçilerine doğal bir güzellik sunmaktadır. Assos antik liman sit alanı olduğu için yeni bir bina yapılması yasaktır ve böylelikle limanın doğallığı ile özgünlüğü korunmaktadır. Assos antik limanının ahengi, geçmişten günümüze hiçbir zaman bozulmamıştır. Bu sayede antik limanda dolaşırken kentin antik havasını koruduğuna şahitlik edebilirsiniz. Tahtadan yapılmış iskelelerden veya merdivenlerden denize girebilme ve güneşlenebilme keyfini yaşayabilirsiniz. Antik limanın batık olan kısımlarının üzerinde yüzüyor olma ihtimali sizlere, tarihin bir parçası olduğunuzu hissettirecektir. Limandan denize girdiğinizde karşınızda taş binalar ve zeytin ağaçlarından oluşan müthiş bir manzara göreceksiniz. Manzaraya karşı yüzme keyfini yaşamanıza olanak veren Assos, sizlere yeni tatlar tatma imkanı da sunacak. Limanda ihtiyaç duyacağınız tüm turistik tesisler yer almaktadır. Limanın etrafında birçok restaurant ile kafe bulunmakta ve bu bölge akşamları oldukça canlı olmaktadır. Bu sayede birbirinden lezzetli Ege bölgesine ait yemekleri yiyebilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Limanın etrafında hediyelik eşya satan dükkanlar da yer almaktadır ve böylelikle bölgeden hem kendinize hem de sevdiklerinize küçük hatıralar satın alabilirsiniz.

Assos antik kentine, bir tepe üzerine kurulu olan ve sadece taş evlerden oluşan bir köy olan Behramkale’den giriş yapılıyor. Tepe üzerine kurulu olmasından ötürü manzaralar oldukça etkileyici olmaktadır.

Tarih ve huzurun bir arada olduğu Assos antik limanda hem doğal hem de kültürel miras yönünden zengin bir alanda olacaksınız.

Bölgeye gelen ziyaretçilerin ilk olarak ziyaret ettiği bölgelerden biri olan Assos Antik Limanı, doğallığı ve dar sokaklarıyla oldukça fazla ilgi çekmektedir. Assos bölgesindeki Antik Liman, sizlere tatil sırasınca tarihi bir alanda yürüyüş yapma imkanı sunmaktadır. Yürüyerek her yere ulaşabilme imkanı sunan bu bölgenin tarihi sokakları, yoğun ve stresli yaşamın karmaşasından uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir